Kurs dla trenerów kulturystyki

Kulturystyka to sport, który zdobywa coraz większą popularność, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć kursów dla instruktorów kulturystki. Takie zajęcia umożliwiają zdobycie rozległej wiedzy na temat tego sportu, a także uprawnień do wykonywania zawodu instruktora sportowego.

W trakcie nauki uczestnicy kursów zyskują wiedzę na temat rozmaitych ćwiczeń. Dowiadują się, w jaki sposób prawidłowo je wykonywać, a także jakie korzyści można dzięki nim uzyskać. W ten sposób przygotowują się do pracy instruktora, który powinien być w stanie opracować dla każdej osoby indywidualny plan treningowy, umożliwiający osiągnięcie upragnionych rezultatów. Przykładamy także dużą wagę do kwestii właściwego przygotowania do treningu oraz prawidłowego postępowania po jego zakończeniu. Przyszli trenerzy muszą bowiem posiadać obszerną wiedzę niezbędną do przeciwdziałania kontuzjom oraz właściwego postępowania w przypadku ich wystąpienia. Powinni także być w stanie doradzić trenującym pod ich opieką kulturystom co robić, aby usprawnić przebieg procesów regeneracyjnych.

Przyszły instruktor kulturystyki zyskuje także wiedzę na temat prawidłowego odżywiania sportowca. Podczas wykładów poruszany jest między innymi temat suplementów diety i odżywek, z których bardzo często korzystają ludzie trenujący kulturystkę. Osoby prowadzące zajęcia doradzają w wyborze skutecznych, a jednocześnie bezpiecznych dla zdrowa preparatów, na przykład odżywek białkowych, które ułatwiają wyrzeźbienie atrakcyjnej sylwetki.

Kursy organizowane przez PTTK mają na celu wszechstronne przygotowanie do wykonywania pracy instruktora sportowego.

Szczególny nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, ponieważ to właśnie one umożliwiają zdobycie umiejętności niezbędnych do pracy trenera. Koncentrujemy się nie tylko na wybranej przez uczestników dyscyplinie sportowej.

Kontakt