Prowadzenie kursów

Zdajemy sobie sprawę z tego, że efekty kształcenia uzależnione są w znacznym stopniu od tego, kto przekazuje wiedzę. Z tego względu prowadzenie kursów instruktorskich powierzamy wyłącznie osobom, które mają duże doświadczenie w pracy trenera.

Współpracujemy z najlepszymi w kraju instruktorami takich dyscyplin jak kulturystyka, fitness, sztuki walki i nurkowanie. Wieloletnie doświadczenie umożliwiło tym osobom zdobycie szerokiej wiedzy, którą są w stanie bez problemu przekazywać innym ludziom. Wszyscy zainteresowani zapisem na kurs mają możliwość wcześniejszego zapoznania się z przebiegiem kariery zawodowej prowadzących. W ten sposób można upewnić się, że nasze kursy umożliwiają zdobycie rzetelnej wiedzy i pozwalają na właściwy rozwój umiejętności zawodowych. Nauczyciele kładą nacisk przede wszystkim na zajęcia praktyczne, które w pracy trenerskiej są najważniejsze. W trakcie kursów uczestnicy spotykają się także ze specjalistami w zakresie żywienia i fizjoterapii. W trakcie takich wykładów zyskują wiedzę na temat prawidłowej diety sportowców oraz właściwego postępowania w przypadku kontuzji. Prowadzący odpowiadają na wszystkie pytania przyszłych instruktorów i wyjaśniają ewentualne wątpliwości.

Mamy na uwadze fakt, że większość osób łączy udział w kursach instruktorskich z pracą zawodową bądź nauką w innych placówkach, dlatego zajęcia odbywają się w dogodnych dla uczestników porach. Informacje o datach rozpoczęcia nowych kursów oraz terminach kolejnych spotkań umieszczamy na stronie PTTK.

Kursy organizowane przez PTTK mają na celu wszechstronne przygotowanie do wykonywania pracy instruktora sportowego.

Szczególny nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, ponieważ to właśnie one umożliwiają zdobycie umiejętności niezbędnych do pracy trenera. Koncentrujemy się nie tylko na wybranej przez uczestników dyscyplinie sportowej.

Kontakt