Kurs dla instruktorów sztuk walki

Sztuki walki cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, dlatego zdobycie uprawnień instruktorskich umożliwia znalezienie ciekawej pracy, zapewniającej satysfakcjonujące dochody finansowe. Organizujemy kursy instruktorskie dla osób zainteresowanych różnymi sportami walki, zarówno popularnym karate czy judo, jak i tymi, które są w naszym kraju jeszcze mniej znane, na przykład taekwondo, jiu-jitsu albo pankration.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, dlatego przekazywane podczas nich informacje są w pełni poprawne. Mamy świadomość tego, że bycie dobrym instruktorem jest niemożliwe bez wielogodzinnej praktyki, dlatego podczas kursów kładziemy szczególny nacisk właśnie na zajęcia praktyczne. Osoby prowadzące zajęcia omawiają poszczególne chwyty i uderzenia, zwracając uwagę na często popełniane błędy. W ten sposób możliwe jest nauczenie się poprawnego wykonywania ich, a w przyszłości przekazywanie sportowcom właściwych umiejętności. Uczestnicy kursów zyskują także wiedzę na temat prawidłowego przygotowania do treningu oraz wyboru odpowiedniej odzieży. Jednocześnie dbamy o to, aby przyszli instruktorzy zyskali jak największą wiedzę na temat historii poszczególnych sportów walki.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób zwraca się do instruktora również z pytaniami dotyczącymi odżywiania. Z tego względu podczas wykładów przekazujemy przyszłym trenerom sztuk walki informacje na temat zdrowej diety, a także suplementów diety i odżywek, takich jak boostery treningowe.

Kursy organizowane przez PTTK mają na celu wszechstronne przygotowanie do wykonywania pracy instruktora sportowego.

Szczególny nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, ponieważ to właśnie one umożliwiają zdobycie umiejętności niezbędnych do pracy trenera. Koncentrujemy się nie tylko na wybranej przez uczestników dyscyplinie sportowej.

Kontakt